دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 116379
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

سرعت قويترين ابررايانه در زمينه تحقيقات علمي عمومي در آمريكا به دو برابر افزايش يافت و به ‪ ۵۴‬ترافلاپ رسيد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از تنسي، سرعت ابررايانه ‪ Cray XT3‬در آزمايشگاه ملي "آك ريج" در تنسي از ‪ ۲۵‬ترافلاپ به ‪ ۵۴‬ترافلاپ افزايش يافت. اين ميزان معادل ‪ ۵۴‬تريليون محاسبات رياضي در هر ثانيه است.

توماس ذكريا معاونت اين آزمايشگاه گفت اين ابررايانه پنجمين ماشين پرسرعت جهان و سريعترين ماشين علمي آزاد در آمريكا محسوب مي‌شود.

اين ابررايانه كه نام جاگوار بر آن نهاده شده قبل از ارتقا سرعت، عنوان سيزدهمين ابررايانه پرقدرت جهان را در اختيار داشت. فهرست ‪۵۰۰‬ دستگاه از قدرتمندترين رايانه‌ها در جهان را دانشمندان دانشگاه مانهايم در آلمان و آزمايشگاه ملي لورنس بركلي و دانشگاه تنسي تهيه مي‌كنند.

ذكريا اين ابررايانه را ابزار علمي عظيمي خواند.

اين اقدام اولين گام در اجراي قرارداد چندساله ‪ ۲۰۰‬ميليون دلاري بين شركت ‪ Cray‬در سياتل و وزرات انرژي آمريكا براي افزايش ظرفيت ابررايانه جاگوار به ‪ ۱۰۰۰‬تريليون محاسبه در هر ثانيه يا يك پتافلاپ تا سال ‪۲۰۰۹‬ است.

ابررايانه بلوجين / ال‌شركت آي بي‌ام با سرعت ‪ ۲۸۰/۶‬ترافلاپ قويترين ابررايانه جهان است كه سرعت آن شش برابر ابررايانه جاگوار است و در آزمايشگاه ملي لورنس ليورمور در كاليفرنيا مستقر است و براي اهداف دفاعي ملي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

وزارت انرژي متعهد شده است ‪ ۸۰‬درصد زمان استفاده از ابررايانه جاگوار را براي تحقيقات دقيق غيرمحرمانه اختصاص دهد.

شركت انيميشن ‪ dreamworks‬براي تهيه الگورتيم‌هاي جديد براي تكرار اثر نور و سايه در انيميشن سه بعدي علاقه‌مند به استفاده از اين ابررايانه است. اين نتايج مي‌تواند در فيلم‌هاي انيميشن يا آموزش پزشكي و شغلي مشاهده شود.

شركت بويينگ اميدوار است اين ابررايانه به ساخت هواپيماهاي سبك‌تر و كم‌مصرف‌تر بينجامد. شركت جنرال اتوميكس قصد دارد با اين ابررايانه‌ها تحقيقات گداخت انرژي انجام دهد.

در ماه نوامبر بازهم اين ابررايانه ارتقا يافته و سرعت آن به دو برابر يعني ‪ ۱۰۰‬ترافلاپ خواهد رسيد. يك سال ديگر نصب پردازنده‌هاي جديد ظرفيت آن را به ‪ ۲۵۰‬ترافلاپ خواهد رساند.

دسته ها :
شنبه چهارم 6 1385

در هفته آغازين سال ‪ ۱۹۸۶‬نخستين ويروس رايانه‌اي شخصي موسوم به ‪BRIAN‬ در دنياي رايانه‌ها كشف شد.

به نوشته سايت ايتاليايي ‪ ،KATAWEB‬اين ويروس رايانه‌اي قدرت انتشار چنداني نداشت چون توسط ديسك‌هاي فلاپي بين كاربران اينترنتي رد و بدل مي شد.

در حال حاضر ‪ ۲۰‬سال از ظهور نخستين ويروس رايانه‌اي در جهان مي‌گذرد و با وجود بيش از ‪ ۱۵۰‬هزار برنامه مخرب در جهان هنوز مبدا انتشار ويروس ‪ BRIAN‬مشخص نشده است.

البته تصور مي‌شود كه اين ويروس از سوي يك شركت نرم افزاري پاكستاني و براي حفاظت از نرم افزارهاي كه طراحي كرده بود ايجاد شده است.

مهمترين تغيير عمده‌اي كه از آن زمان تاكنون در جهت تكامل ويروس ها صورت گرفته است آن است كه اين برنامه از حالت سرگرمي و تفريحي به يك فعاليت تخلفي و خطرناك براي كاربران اينترنتي تبديل شده است.

ويروس ‪ BRIAN‬چون در حوزه ديسك‌هاي فلاپي فعاليت مي‌كرده به نام ديگر ‪ BOOT-SECTOR‬نيز شهرت يافته است.

با گذشت سال‌ها از ظهور اين ويروس از ان براي انجام فعاليت‌هاي خطرناك در جهت مفاصد مالي و كسب درآمد از راه‌هاي نادرست استفاده مي‌شد.

دسته ها :
شنبه چهارم 6 1385

روزکارمند :
کارمندان به عنوان  قشر تاثیر گذار جامعه و بدنه دولت جمهوری اسلامی ایران ، شمار کثیری  ازافراد  جامعه را تشکیل می دهند . تقدیر از این قشر پر توان جامعه  و استماع  مشکلات و نارسایی های سیستم اداری از زبان اشخاص مجری آن  در هفته دولت ، موجب تعیین روزی بنام روز کارمند در هفته دولت شده است . بنابر بر خی آمار ها  بیش از یک میلیون کارمند در دولت جمهوری اسلامی ایران مشغول فعالیت اند .

تظاهرات عظیم مردم در تهران و شهرستانها علیه رژیم طاغوت :

با اوج گرفتن خشم ونفرت مردم از رژیم شاهنشاهی و بانزدیک شدن به روزهای پایانی رژیم پهلوی ، مردم شهر های مختلف کشور درچنین روزی در سال 1357 ه ش  با راه اندازی راهپیمایی های  گسترده ای که نظیر آن پیشتر  کمتر در تاریخ ایران دیده شده بود  ، خشم و انزجار خود را نسبت به عملکرد رژیم پهلوی به نمایش گذاردند . این تظاهرات که خود مقدمه ای بود بر تظاهرات گسترده مردم در هفدهم شهریور و فاجعه جمعه سیاه ،  نقطه عطفی در تاریخ معاصر به شمار می رود . 

شهادت حاج مهدی عراقی :
در چنین روزی در سال 1358 ه ش حاج مهدی عراقی به دست گروهک منحرف فرقان به درجه شهادت نایل آمد . او در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ویژه ای ایفا کرد و دراین مسیر نیز زندان های طولانی رژیم منحوس پهلوی را تحمل کرد .

در گذشت مهدی اخوان ثالث :

درچنین روزی در سال 1369 ه ش مهدی اخوان ثالث شاعر برجسته ایرانی دیده ازجهان فروبست . اوکه "م امید " تخلص می کرد درسال 1307 در مشهد دیده به جهان گشود .  وی پس از مدتی تحصیل وکارگری درسال 1326 به عنوان معلم مشغول  به کار شد . اخوان درسال 1330 ودربیست وچند سالگی نخستین مجموعه ازاشعارش را منتشر ساخت . اودرآثارخود سبک استعلایی خاصی را پیروی می کند که در نوع خود منحصر به فرد است . زبان اخوان  در شعر از استحکام بالایی بر خوردار است و این خود نشانگر مطالعه عمیق وی در حوزه ادبیات کهن فارسی است .  از مجموعه آثار امید می توان به زمستان ، آخر شاهنامه ، از این اوستا ، منظومه شاهکار ، پاییز در زندان  ،  تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم ، مجموعه مقالات و ... اشاره کرد  . بخشی از مجموعه زمستان او  را که در تقبیح خفقان موجود در دوران ستمشاهی رژیم منحوس پهلوی سروده شده است  ، با هم می خوانیم :

سلامت را نمى خواهند پاسخ گفت 
سرها درگریبان است 
کسى سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را 
نگه جز  پیش پا را دید ، نتواند 
که ره تاریک و لغزان است 
وگر دست محبت سوى کس یازى 
به اکراه آورد دست از بغل بیرون 
که سرما سخت سوزان است
نفس ، کز گرمگاه سینه  مىآید برون ، ابرى شود تاریک 
چو دیوار ایستد در پیش چشمانت
نفس کاینست ، پس دیگر چه دارى چشم
زچشم دوستان دور یا نزدیک ؟

مسیحاى جوانمرد من ! اى ترساى پیر پیرهن چرکین؟
... هوا بس ناجوانمردانه سردست ... آى 
دمت گرم و سرت خوش باد 
سلامم را تو پاسخ گوى ، در بگشاى 
منم من ، میهمان هر شبت ، لولى وش مغموم 
منم من سنگ تیپا خورده ى رنجور
منم ، دشنام پست  آفرینش ،  نغمه ى ناجور
نه از رومم ، نه از زنگم ، همان بیرنگ بیرنگم 
بیا بگشاى در ، بگشاى ،  دلتنگم

حریفا ! میزبانا ! میهمان سال و ماهت  پشت در چون موج می لرزد.  

تگرگى نیست ، مرگى نیست 
صدایى گر شنیدى ، صحبت سرما و دندان ست

من امشب آمدستم وام بگزارم 
حسابت را کنار جام بگذارم
چه مى گویى که بیگه شد ، سحر شد ، بامداد آمد ؟ 
فریبت مى دهد ، بر آسمان این سرخى  بعداز سحرگه نیست
حریفا ! گوش سرما برده است ، این یادگار سیلى سرد 
زمستان ست ...

قرار داد 1907 : 
درچنین روزی درسال 1325 ه ق قرارداد ننگین 1907 میان کشورهای روسیه وانگلستان امضا شد . براساس این قرارداد ایران میان روس هاوانگلیسیها تقسیم شد . شمال ایران به اشغال روس ها درآمد وپس ازجنگ اول جهانی نیزانگلیسیها با اشغال بوشهر به سوی شیرازپیشروی کرده ومناطق جنوبی ایران را به تصرف خود درآوردند .
میرزا کوچک خان جنگلی درهمین زمان بود که با گرویدن به اندیشه اتحاد  دنیای اسلام تشکیلات نظامی را بوجود آورد تا به نجات کشوربپردازد. وی به همین منظورنهضت جنگل را پایه ریزی کرد.این قرارداد میان دولتین روس وانگلیس ودرمنطقه پترز بورگ به امضا رسید . درهمان روزبود که امین السلطان نخست وزیرخائن به کشوربه دست عباس آقا صراف آذربایجانی اعدام انقلابی شد .


استقلال نامیبیا :
در چنین روزی در سال 1971 میلادی کشور نامیبیا به استقلال جزیی دست یافت .  از قرن نوزدهم این سرزمین بیابانی  مستعمره آلمان بود و  در سال 1945م از سوى سازمان ملل، قیمومیت نامیبیا به افریقاى جنوبى واگذار شد . تا سال  1989 میلادى افریقاى جنوبى از واگذارى حکومت به مردم این سرزمین خوددارى کرد و در برابر مصوبات سازمان ملل پایداری نمود . با مبارزات مسلحانه و عملیات پارتیزانى مداوم و مستمر نیروهاى سواپو، سرانجام در سال 1989م دولت نژادپرست افریقاى جنوبى تسلیم  مردم این کشور شد و نامیبیا در چنین روزی در سال 1990 میلادی به استقلال کامل  دست یافت . 
   

تولد جوان لامبرت :
جوان لامبرت ریاضیدان سویسی  در چنین روزی در سال  1728 میلادی به دنیا آمد . او قضیه      آ را غیر منطقی را در ریاضیات به خوبی توصیف کرد ه است .

تولد آنتون لوران لاوازیه :
لاوازیه دانشمند و شیمیدان فرانسوی در چنین روزی در سال 1743 میلادی دیده به جهان گشود  . او را پدر علم شیمی جدید دانسته اند .

تولد شارل ریشه :
ریشه روانشناس بر جسته فرانسوی در چنین روزی در سال 1850 میلادی به دنیا آمد . " تز آسیب پذیری " در روانشناسی محصول اندیشه اوست . وی در سال 1913 میلادی موفق به دریافت جایزه نوبل شد .

تولد گیوم آپولینر :
گیوم آپولینر شاعر بر جسته فرانسوی در چنین روزی در سال 1880 میلادی به دنیا آمد . او منتقد فیلم نیز بود . "آلکولا" عنوان مهمترین اثر ادبی اوست .


تولد ارل بیگرز :
بیگرزنویسنده آمریکایی در چنین روزی در سال 1884 میلادی به دنیا آمد. مجموعه داستانی پلیسی" چارلی کان "عنوان مهمترین اثر داستانی اوست .

تولد خولیوکورتازار :
کورتازارنویسنده برجسته آرژانتینی درچنین روزی درسال 1914 میلادی به دنیا آمد . او را به خاطر رئالیسم جادویی خیره کننده در آثارش بسیار مورد ستایش قرار داده اند . "ما خیلی گلندا را دوست داریم " عنوان مهمترین اثر  داستانی اوست . 

دسته ها :
شنبه چهارم 6 1385

نظرتون چیه!

 

 

 

 

 

 

 

 


این لوگوها رو من در سایت http://logo54.com ساختم.

حتما یک سری به این سایت بزنید و از قابلیت ساختن لوگوهای معروف استفاده کنید.

برای این کار کافی است که در صفحه ی اصلی سایت،در کادر سمت چپ،شرکت یا فیلمی را که می خواهید لوگواش را بسازید،انتخاب کنید.سپس در کادر پایین صفحه،کلمه ی خود را بنویسید . حالا دکمه ی Make را کلیک کنید.

بعد نتیجه اش را ملاحظه کنید

 

مطلب خوبی بود یا نه؟!

دسته ها :
جمعه سوم 6 1385


هميشه رسم بر اين بوده است كه بهترين محصولات را به صورت درجه‌بندي شده در گروه‌هاي ده‌تايي و يا بيست‌تايي و يا ... طبقه‌بندي كرده و براي كاربران مشتاق ارائه مي‌كردند اما ما تصميم به شكستن اين سنت گرفته و ليست ده عدد از بدترين‌ محصولات دنيای انفورماتيك را براي شما تهيه كرده‌ايم .ناموفقيتهاي بسياري در جهان كامپيوتر وجود داشته و دارد كه هر كدام جايگاه خاص خود را دارند اما ده مورد گزيده شده جزو بدترين آنها مي‌باشند.
اين محصولات هنوز هم در بازار موجود مي باشند كه اين خود يكي از اصلي‌ترين سياستهاي سيستم سرمايه‌گذاري مي‌‌باشد به اين طريق كه اشتباهات و نقصهاي محصول را پنهان كرده و آن را بي‌نقص معرفی مي‌كنند و كسي قادر به متوف كردن اين سياست نيست. و اما ليست طلايي 10 تا از بدترين محصولا كامپيوتر:
1-‌Microsoft Bob اين محصول در ابتدا فكر خوبي به نظر مي‌رسيد.Bob در حالتي متولد شد كه يكي از محصولات مايكروسافت براي اصلاح program manager ويندوز 1/3 در نظر گرفته شده بود که اين طرح به هيچ وجه موفق نبوده است. شايد Bob عموما نرم‌افزار بدي نبوده است ولي هرگز فردي كمبود اين نرم‌افزار را احساس نكرده و شكايتي بابت نبود اين نرم‌افزار نداشته است. اين پروژه به وسيله مليندا فرنچ طراحي شده بود كه بعد از اين نرم‌افزار محصول ديگري از طريق وي براي مايكروسافت طراحي نشده است.
2-“cue cat" اين نرم‌افزار در ابتدا بسيار نرم‌افزار جالبي به نظر مي‌رسيد همچنين بايد ذكر كرد كه در حال حاضر هم در برخي از كتابخانه‌ها از اين نرم‌افزار استفاده مي‌شود. اما يكي از بزرگترين مشكلات اين نرم‌افزار به اين صورت است كه در زمان پرينت شما قادر به بزرگ كردن شكل نمي‌باشيد. به سختي پيش مي‌ايد كه فردي از كد‌هاي خاص استفاده كند و همچنين به سختي اتفاق مي‌افتد كه نشريه‌ايي cue cat به به عنوان نرم ‌افزار مورد نظر خود برگزيند.
3-DigiScent iSmell
در روزهايي كه dot-com غوغا به پا كرد Scent تهديد به مسلط شدن برد كل اينترنت كرده بود.
تصور كنيد كه شما فقط مورد تجاوز فايلهاي مهيب MIDI و pop-up نيستيد همچنين سبك و شيوه وب نيز شما را آزار خواهد داد. اگر شما آشنايي كامل با وب داشته باشيد درخواهيد يافت كه اين پروژه نمود خطرناكي براي وب مي‌باشد.
اين موضوع قابليت توضيح علت بيزاري و مخالفت كاربران با اين نرم‌افزار را براي كامپيوترهاي خانگي داراست.
به علاوه كاربران ismall را به عنوان لغزش و اشتباه بازار به حساب مي‌آورند.
4- “packet Mail" اين محصول كه درليست ما جايگاه چهارم را به خود اختصاص داده است هنوز هم خواهاني را در سطح جهان دارا مي‌باشد. اين نرم‌افزار به شما اجازه مي‌دهد تا e-mail خود را به هر نقطه‌اي از جهان ارسال كنيد، شما فقط e-mail خود را آماده كرده سپس آن را به تلفن ارسال مي‌كنید و e-mail خود را به وسيله تكنولوژي space-age ارسال و دريافت مي‌كنيد و يا مي‌توانيد فقط از wifi يا كافي‌نت‌ها براي اين كار استفاده كنيد.
5- “Furby" هنگام تهيه اين ليست‌ها متوجه اين نرم‌افزار نيز شديم البته سخن ما با نسخه قبلي اين محصول مي‌باشد. اين محصول به صورت فرضي زبان شما را فرا مي‌گيرد ولي اين نرم‌افزار جزء تفريحي بيش براي هكرها كاربرد ديگري نداشت.
6- “windows Me" داستان ويندوزMe تا حدودي نامشخص و مبهم بود این محصول داراي ويژگي‌هاي خاص و كمي بود و نسبت به ويندوز 98 ويژگي‌هاي كمي براي ارائه داشت.
اين محصول دچار سقوط ناگهاني شد و اين شكست بي ارتباط با ارائه ويندوز 2000 به بازار نبود.
اين محصول فقط براي كاربراني قابل استفاده بود كه خواستار يك سيستم خانگي ثابت بودند تا از آن براي يادگيري بهره ببرند.
7- Xenote and the similar sony E- marker در اينجا با نرم‌افزار جالب ديگري آشنا مي‌شويم كه مخاطبي نداشته است و مورد استفاده قرار نگرفته است. شما آهنگي را از راديو مي‌شنويد اما مجري راديو نام خواننده آهنگ را اعلام نمي‌كند. مشكلي نيست شما آهنگ را به خاطر مي‌سپاريد و آن را در وب وارد میكنيد مطمئنا اهنگ مورد نظر شما در وب ليست قبلي آن ايستگاه راديويي موجود خواهد بود و شما مي‌توانيد آهنگ مورد نظر را با ليست تطبيق داده و به اطلاعات مورد نظر دست پيدا كنيد.
8- “Flex play " DVD هايي كه با اين نام به بازار ارائه شده‌اند چندان موفق نبوده‌اند اين DVD ها داراي ايراد فني بوده اند به صورتي كه سياه‌رنگ شده و غير قابل استفاده مي‌شوند.
9-"Audrey web-surfing machine" روزي كه 3comمرگ Audrey را اعلام كرد روز بسياري بدي بود. من گمان مي‌كنم كه در سال 2001 مردم منتظر جعبه پلاستيكي 500 دلاري نبودند كه فقط قابليت web-surfiay را دارا است. اين نظريه بسيار عجيب است كه ما فكر كنيم كه Apple اين طرز فكر را با ارائه جعبه‌هاي 500 دلاري كه Mac mini نام دارند و هيچ صفحه نمايشي نداشته ولي قابليت‌هايي بيش از Surfing را دارا است را تغيير دهد.
10- VKB Bluetooth Virtual Keyboard من هنوز بر اين نظريه هستم كه اين موضوع به طرز جالبي داراي جذابيت خاصي است.
پروژه به اين صورت بوده است كه شما مي‌توانيد اين كيبوردهاي نوري را در هر سطح صافي داشته باشيد.
متاسفانه، وقتي آن را مورد تست قرار داديم، در كل زمان نصب با اين پيغام رو به رو شديم "سرويس‌هاي دستگاه قابل استفاده نمي‌باشند لطفا سرويس ديگري را انتخاب كنيد."
نمره منفي اين دستگاه فقط براي اين مشكل نبود، مسئله ديگر اين كه اين محصول از اديتورهاي CNET امتياز 9/4 را دريافت كرده بود. همه اين مسائل دست به دست هم دادند تا اين محصول نمره ده را در ليست ما به خود اختصاص دهد.

منبع:ICTNEWS.IR

دسته ها :
پنج شنبه دوم 6 1385

سوني‌اريكسون، بعد از معرفي گوشي گران‌قيمت الماس سياه، به فكر طراحي گوشي با شكل و شمايل مشابه اما با رنگي متفاوت و قيمتي قابل قبول‌تر افتاد.
 اين شركت اواخر ماه مارس الماس سياه را معرفي كرد، اما واقعا تعداد زيادي هستند كه بتوانند و يا
بخواهند گوشي با قيمت 300 هزار دلار تهيه كنند؟  در نتيجه Jaren Goh طراح اين گوشي اقدام به
طراحي مدل ديگري از آن با قيمتي مناسب‌تر كرد. مرواريد سفيد كه قيمتي نزديك به هزار و پانصد دلار
خواهد داشت، ظاهري مشابه الماس سياه دارد، فقط سياه نيست!
 ساخت اين گوشي به زودي آغاز خواهد شد و در آن قابليت‌هايي چـــون Wi-Fi ، يك صفحه نمايش 2
اينچي و دوربين 4 مگاپيكسلي خواهيد يافت. سيستم‌عامل مرواريد سفيد ويندوز مــــوبايل 5 خـــواهد
بود با پردازنده اينتل 400 مگاهرتزي.   اگر همه چيز طبق برنامه پيش رود، مروايد سفيد هزار و پانصد
دلاري را مي‌توانيد اوايل سال 2007 در بازار پيدا كنيد.

دسته ها :
پنج شنبه دوم 6 1385

قصد داریم تا یک ترفند کاملا متفاوت را به شما معرفی کنیم! همه شما شرکت معروف والت دیسنی Walt Disney را میشناسید. یکی از بزرگترین تولید کنندگان کارتون ها و انیمشن های جهان. والت دیسنی هم برای خودش ترفندهایی دارد. یکی از جالب ترین این ترفند دوبار استفاده کردن قالبهای گرافیکی کارتونهای مختلف به فواصل زمانی زیاد است. نمونه کاملی از این کلک ها را برای شما جمع آوری کرده ایم. در صورتی که به کار انیمشن علاقه مند هستید میتوانید از این ترفندها بهترین استفاده را بکنید.


و اینک این تصاویر که در انیمشنهای مختلف در طی فواصل زیاد بازسازی شده اند:
منبع:ترفندستان

دسته ها :
پنج شنبه دوم 6 1385

ممکن است شما نیز از آن دسته از کاربرانی باشید که مایلند سایتهای مورد علاقه خودشان را در قسمت Favorites مرورگر اینترنت اکسپلورر ذخیره کنند. اما در صورتی که بنا به هر دلیلی مجبور به پاک کردن IE یا پاک کردن ویندوز باشید اطلاعات موجود در Favorites پاک خواهند شد. برای رفع این مشکل میتوانید از این ترفند استفاده کنید و با آن از سایت های موجود در این قسمت به طور کامل یک BackUp تهیه کنید. از این قابلیت میتوانید برای انتقال کل محتویات موجود به سیستم دیگر نیز استفاده کنید.

بدین منظور:
ابتدا مرورگر Internet Explorer خود را باز كنيد.
اکنون از بالا و منوي File ، گزينه Import and Export را انتخاب كنيد.
سپس بر روي Next كليك كنيد و از ليست موجود Export Favorites را انتخاب كرده و بر روي Next كليك كنيد.
در این صفحه لیست سایتهای موجود را میبینید ؛ مجدد دکمه Next را بزنید.
در این صفحه میتوانید محل ذخیره شدن BackUp را تعیین کنید.
با فشردن دکمه Next به صفحه تأیید نهایی خواهید رفت. برای اتمام عمیلیات دکمه Finish را بزنید.
اکنون فایل پشتیبان شما در محل تعیین شده و با فرمت HTML ذخیره شده است.

اما برای بازگرداندن این BackUp به IE باید مراحل زیر را طی کنید:
مجددأ وارد قسمت Import and Export بشوید.
این باز از داخل لیست موجود Import Favorites را انتخاب كرده و بر روي Next كليك كنيد.
در صفحه بعدی محلی که فایل پشتیبان را در آنجا ذخیره کرده اید را تعیین کنید و روی Next کلیک کنید.
در پایان Next را زده و پشتیبان را بازگردانید.

دسته ها :
پنج شنبه دوم 6 1385

احتمالا برای شما نیز این موضوع را دیده اید که هنگام پخش آهنگ توسط نرم افزار Windows Media Player گاهی عکس خواننده یا هر عکس دیگری در گوشه صفحه نمایان میشود. این عکس به هیچ شکل قابل ذخیره سازی و بازیابی روی هارد نیست و در دل آهنگ جاسازی شده است. با استفاده از این ترفند میتوانید خودتان نیز عکس مورد نظرتان را به آهنگ اضافه کنید و همین طور به عکس های قرار داده شده برای آهنگ ها دسترسی پیدا کنید.


برای این کار:
نرم افزار Windows Media Player را اجرا کنید.
اکنون از میان تب های موجود در برنامه به تب Library بروید.
در این صفحه لیست آهنگهای موجود در سیستم تان را میبنید.
حالا روی آهنگ مورد نظر راست کلیک کرده و Advanced Tag Editor را برگزنید.
در پنجره باز شده میتوانید ریز مشخصات آهنگ را مشاهده و تغییرات دهید.
برای قرار دادن عکس هم کافی است به تب Pictures بروید و عکس مورد نظر را از روی هارد انتخاب کنید.
به همین سادگی عکس شما در هنگام پخش آهنگ در کنار صفحه به نمایش در میاید.

دسته ها :
پنج شنبه دوم 6 1385

حتما شما نیز به مانند تمامی کاربران ویندوز ، برای یکبار هم که شده بازی های موجود در این ویندوز دیدن را دیده اید. این بازی ها به طور پیش فرض در تمامی نسخه های ویندوز نصب میشوند. این بازی ها که شاید به ظاهر بسیار ساده به نظر برسند ، همانند بازیهای معروف دیگر ، پر از رمز و راز هستند! در این ترفند قصد داریم به معرفی رمزهای بازی هایSolitaire ، Pinball ، Minesweeper ، FreeCell بپردازیم.

برای اجرای بازی های زیر در ویندوز XP به Start > Games بروید. در سایر ویندوز ها به Start > Accesories > Games بروید.

بازی FreeCell

1- پس از اجرای بازی ، 3 کلید Ctrl+Shift+Alt را همزمان فشار دهید. سوالی از شما پرسیده میشود که از میان گزینه ها Abort را انتخاب کنید. اکنون کافی است هر کارتی را که میخواهید حرکت دهید تا پیروز میدان شوید!

2- پس از اجرای بازی ، از منوی Game روی Select Game کلیک کنید. حالا در پنجره کوچک باز شده دو عدد 1- و 2- را وارد کنید حالت های مخفی بازی نیز افزوده شود.

بازی Minesweeper

1- برای استفاده از رمز این بازی ابتدا تمامی برنامه های اجرایی را Minimize کنید یا کلأ ببندید. سپس بازی را اجرا نمایید. اکنون عبارت " xyzzy " را بدون علامت " تایپ نمایید.
سپس دو کلید Shift+Enter را همزمان فشار دهید. اکنون در صورتی که موس را روی دایره های کوچک بازی که داخلش مین وجود دارد حرکت دهید ، در گوشه بالای سمت چپ صفحه دسکتاپ ، یک پیکسلی ظاهر میشود. هر گاه پیکسل سفید باشد یعنی آن خانه مین ندارد و اگر سیاه شد یعنی حاوی مین است.

بازی Pinball

1- پس از اجرای بازی عبارت 1max را در بازی تایپ کنید تا توپ اضافی دریافت کنید.

2- پس از اجرای بازی عبارت gmax را در بازی تایپ کنید تا نیروی جاذبه را بالا ببرید.

3- پس از اجرای بازی عبارت rmax را در بازی تایپ کنید تا امتیاز خود را بالا ببرید.

4- پس از اجرای بازی عبارت hidden test را در بازی تایپ کنید تا حالت تست بازی را فعال کنید. پس از فعال شدن این حالت اخطاری را دریافت نمیکنید و میتوانید با استفاده از موس توپ را جابجا کنید.

5- پس از اجرای بازی عبارت bmax را تایپ کنید را در بازی تایپ کنید تا بازی را با یک توپ جدید شروع کنید. پس از فعال شدن این حالت اخطاری را دریافت نمیکنید ، پس از دست دادن یک توپ ، توپ جدیدی دریافت میکنید.

بازی Solitaire

1- پس از اجرای بازی 3 کلید Alt+Shift+2 را همزمان فشار دهید تا بلافاصله برنده بازی شوید!

2- پس از اجرای بازی 3 کلید Ctrl+Alt+Shift را همزمان نگه دارید ، با این کار در صورتی که 3 کارت را بیرون بکشید فقط یک کارت را بیرون کشیده اید!

نظرتون راجع به این مطلب چیه؟

دسته ها :
پنج شنبه دوم 6 1385
X