دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 94534
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

نهمين نمايشگاه كامپيوتر، هفتمين نمايشگاه ماشين‌هاي اداري و اولين نمايشگاه تخصصي موبايل و تجهيزات جانبي از فردا نهم شهريور ماه تا سيزدهم همين ماه در مشهد توسط سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان خراسان برگزار مي شود.

"حسن هاشمي" عضو شوراي مركزي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي با اشاره به نحوه برگزاري نمايشگاه كامپيوتر استان خراسان گفت: در سالهاي نخست برگزاري نمايشگاه در مشهد علي رغم كاستي‌ها و شرايط نامساعد مكان تازه تاسيس نمايشگاه، انگيزه زيادي جهت شركت در اينگونه همايشها بين فعالان اين صنعت در اين منطقه ايجاد شد.

وي ادامه داد: اما متاسفانه اين حضور گسترده صنف در سالهاي بعد باعث ايجاد غرور كاذب در ذهن مديران دايما در حال تغيير نمايشگاه گرديده و موجب كم رنگ شدن حضور فعالان صنف در سالهاي اخير شد.

با توجه به اينكه به صحنه بازگرداندن اعضا، كاري بسيار مشكل بود، ولي اين مهم با اعتمادي كه اعضا به سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان داشتند و با برگزاري نشست‌هاي پي در پي مسولين سازمان با مديران جديد نمايشگاه نتايج مثبتي به ارمغان آمد و استقبال خوبي از برگزاري نمايشگاه انجام شد.

وي افزود: تسهيلات و امكاناتي كه در اين نمايشگاه در نظر گرفته شده است شامل تخفيف ‪۱۰‬درصد از هزينه اجاره فضاي غرفه‌ها، اختصاص يك صفحه آگهي رايگان در كتاب ويژه نمايشگاه، تبليغات محيطي با ‪ ۳۰‬درصد تخفيف، اجاره سالن سمينار با ‪ ۵۰‬درصد تخفيف و اينترنت ‪ Wire-less‬رايگان در نمايشگاه مي باشد.

همچنين زمان برگزاري نمايشگاه نيز از بهمن ماه به شهريور ماه تغيير يافت.

وي ادامه داد: يكي از نكات قابل توجه در مورد برگزاري يك نمايشگاه، مكانيسم برگزاري آن و اموري است كه به نحوه جذب و تشويق غرفه داران مربوط مي شود.

بطور كلي مكانيسم برگزاري بايدبه گونه‌اي باشد كه انگيزه كافي را براي صاحبان صنعت، واحدهاي صنفي، دانشگاهها و دانشجويان جهت شركت در نمايشگاه و ارائه فناوري جديد ايجاد كند.

اين انگيزه مي‌تواند توسط برگزاري كنفرانس‌ها، فراخوان مقاله ، تخفيف ويژه براي ارائه‌دهندگان فناوري‌هاي جديد، اهدا هدايا به مقالات برتر و غيره تقويت شود.

برگزاركنندگان نيز بايد بر آن باشند كه بخش تخصصي و بخش‌هاي ديگر نمايشگاه از هم مجزا باشند تا هم متخصصين و هم غير متخصصين به آنچه در نظر دارند راحت‌تر دست يابند.

عضو شوراي مركزي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور با اشاره به برگزاري نمايشگاه الكامپ استان تهران اظهار داشت: تاريخچه برگزاري نمايشگاه كامپيوتر در مشهد به سالهاي ‪ ۷۰‬و‪ ۷۱‬باز مي‌گردد.

در آن زمان شركتها به صورت كنسرسيومي در داخل تالارهاي شهر، نمايشي از تجهيزات و فستيوال فروش برگزار مي‌كردند، در سال ‪ ۷۶‬با مساعدت استانداري خراسان ومديران وقت بصورت وسيعتر محل يكي از سالنهاي ورزشي مشهد به اين منظور اختصاص يافت.

از سال ‪ ۷۷‬نيز با افتتاح سالنهاي سرپوشيده نمايشگاه، تمامي
نمايشگاههاي شهر به اين مكان انتقال پيدا كرد و از سال ‪ ۷۹‬هم با حضور تعدادي از نمايندگيهاي خارجي نمايشگاه كامپيوتر كار خود را بصورت بين المللي دنبال كرد.


دسته ها :
پنج شنبه نهم 6 1385
X