دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 49724
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

كارشناسان امنيت اينترنتي از انتشار جزييات يك كد نرم‌افزاري مخرب در اينترنت خبر مي‌دهند كه هكرها با استفاده از آن و سوء‌استفاده از يكي از حفره‌هاي امنيتي قديمي "ويندوز" مي‌توانند ميليونها كاربر اين سيستم‌عامل را در جهان تهديد كنند.

به گزارش سايت اينرنتي "پي‌سي‌مگزين"، كد نرم‌افزاري مخرب ياد شده به تازگي در وب سايتي به نام "‪ "Milw0rm‬منتشر شده و از يك حفره امنيتي در سامانه "دي‌اچ‌سي‌پي" سيستم‌عامل "ويندوز" براي نفوذ به رايانه‌هاي كاربران استفاده مي‌كند.

شركت مايكروسافت وصله نرم‌افزاري اصلاح‌كننده اين حفره امنيتي را در مجموعه به روزكننده ‪ MS06-036‬خود كه در تاريخ يازدهم ژوئيه سال جاري منتشر شده بود، ارائه كرده‌است اما رايانه ميليونها كاربر سيستم‌عاملهاي "ويندوز ‪" ،"۲۰۰۰‬ويندوز اكس‌پي" و "ويندوز سرور ‪ "۲۰۰۳‬كه هنوز وصله اصلاحي ياد شده را دانلود و نصب نكرده‌اند، در برابر كد مخرب ياد شده آسيب پذيرند.

نگارنده اين كد خطرناك كه مي‌تواند توسط هكرها براي نفوذ به رايانه‌هاي آسيب‌پذير مورد استفاده قرار بگيرد، در وب سايت "‪ "MilW0rm‬پيشنهاداتي را نيز براي بهبود اين كد ارائه كرده كه مي‌توانند در آينده براي ظهور نگارشهاي خطرناكتر از همين كد مورد استفاده قرار بگيرند.

به گفته كارشناسان امنيت اينترنتي، كاربران اينترنت بايد براي محافظت از رايانه‌هاي خود هرچه سريعتر نسبت به دانلود و نصب آخرين به روزنگارهاي "ويندوز" از بخش امنيتي وب سايت شركت مايكروسافت اقدام كنند.


دسته ها :
چهارشنبه چهارم 5 1385
X