دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 49716
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

مدير عامل يكي از مراكز ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي مدعي شد كه قطع فيبر نوري در هفته گذشته و عدم امكان دسترسي به ديگر امكانات براي شركت‌هاي خصوصي، اين شركت‌ها را متحمل خساراتي كرده اس‌ت.

بر اثر تغيير در تجهيزات و كابل‌هاي مخابراتي پايانه‌هاي فيبر دريايي امارات و عربستان، از ساعت نه و سي دقيقه صبح (‪ (۹:۳۰‬بيست و هفتم تيرماه در ارتباطات بين‌المللي ايران اختلال به وجود آمد.

"عبداله فاتح" روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مخابرات مشخص نكرده است كه چگونه خسارت ناشي از قطع فيبر نوري و افت كيفيت اينترنت را جبران مي كند.

وي افزود: بسياري از شركت‌هاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي مجوز ‪ICP‬ (توزيع پهناي باند) داشتند، هنگامي كه كيفيت فيبر نوري كاهش مي‌يافت ، مي توانستند از طريق ماهواره نزول كيفيت را جبران كنند.

وي اظهار داشت: اما هنگامي كه قرار شد ديش‌هاي ماهواره‌ها جمع آوري شود ، مخابرات به شركت‌ها اعلام كرد كه شبكه فيبرنوري قابل اعتماد است، ديش ها را جمع كرده و از شبكه فيبر نوري سرويس خود را دريافت كنند.

اين در حالي است كه مدير عامل شركت ارتباطات زيرساخت اظهار داشت: افت كيفيت اينترنت روز جمعه ‪ ۳۰‬تيرماه برطرف شده است.

"ناصر يوسف پور" به خبرنگار ايرنا گفت: قطعي فيبرنوري از كانال فيبرنوري تركيه بازسازي شده است و به حالت عادي بازگشته و روز شنبه ‪۳۱‬ تيرماه نيز ‪ ۳۰‬درصد به ظرفيت افزوده‌ايم و اكنون ظرفيت نسبت به هفته گذشته يعني قبل از قطعي فيبرنوري، ‪ ۳۰‬درصد بالاتر است.

وي بيان داشت: ما انتظار دريافت هزينه به دليل "قطع فيبر نوري و وارد شدن خسارت" نداريم بلكه مي‌خواهيم كه مخابرات اين مدت قطعي فيبر نوري را به مدت قرارداد ما، بيافزايد.

"فاتح"، مدير عامل شركت پارس آن لاين در اين‌باره مي‌گويد: قطعي كيفيت اينترنت در اين مدت شش روزه تنها براي يكي از شركت‌ها نيست بلكه تمام شركت‌هايي كه پهناي باند خود را از شركت ديتا دريافت مي‌كنند، دچار اين مشكل شده اند.

وي اظهار داشت: در چنين مواقعي پاسخگويي به كاربران بسيار دشوار است زيرا دقيقا نمي‌دانيم كه چه زماني اين افت كيفيت و قطعي فيبرنوري برطرف مي شود.

فاتح در بخشي ديگر از اين مصاحبه مطبوعاتي، در مورد ارزان شدن اينترنت از طريق ‪ Dial Up‬گفت: "ارزان شدن دايل آپ سبب مي‌شود كه كاربر به استفاده از اينترنت سوق يابد و به مرور نياز به استفاده از اينترنت برايش ضروري مي‌شود به همين دليل با توجه به مزاياي اينترنت پر سرعت به استفاده از اينترنت پر سرعت روي خواهد آورد."


دسته ها :
سه شنبه سوم 5 1385
X