دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

سايت ايده پردازي زيرمجموعه طرح ايده پردازي كاربردي در فناوري نانو است كه طرحي ابداعي براي برآوردن چندين نياز به طور هم زمان است.

به نوشته نشريه علمي "فضاي نانو" علاقه مندان اين سايت را مي‌توانند به نشاني ‪ WWW.nanoidea.ir‬مشاهده نمايند.

توجه دادن اذهان متخصصين به كاربردهاي فناوري نانو و لوازم كاربردي كردن و لزوم شبكه‌اي ديدن تجاري‌سازي فناوري نانو يكي از اهداف اين سايت است.

آشنا شدن اذهان مديران با پتانسيل‌هاي واقعي كشور و اينكه واقعا چند طرح قابل اجرا به صورت بالقوه يا بالفعل در كشور وجود دارد، توجه دادن اذهان متخصصين به شرايط كشور و كاربردهاي فناوري نانو متناسب با آن و آشنايي با متخصصين و كارآفريناني كه واقعا صاحب طرح و ايده‌هاي كاربردي هستند از جمله اهداف اين سايت است.

از ديگر اهداف اين سايت ايجاد ارتباط بين بخشهاي مكمل طرح‌هاي مختلف كه با يكديگر آشنايي قبلي نداشته‌اند در جهت كمك به تشكيل زنجيره‌هاي علم تا بازار و جمع آوري ميداني مشكلاتي كه بر سر راه متخصصين براي تجاري كردن ايده هايشان وجود دارد است.

تاكنون ‪ ۹۵۱‬نفر با پر كردن فرم عضويت الكترونيكي سايت به عضويت سايت درآمده‌اند و تعداد ‪ ۹۴‬درخواست شرح ايده به سايت ارسال شده است.

از ويژگي‌هاي اين سايت دسترسي آسان محققان ،صنايع و مديران ستاد ويژه توسعه فناوري نانو با ايده‌هاي موجود در آن است.

فرم‌هاي مخصوص ارسال ايده و اعلام نيازمندي‌هاي صنعتي در سايت موجود است و امكان پر كردن و ارسال آنها بصورت آنلاين وجود دارد.

همچنين هر سه ماه يكبار به ايده پردازان برتر هدايايي به رسم يادبود اهداء خواهد شد.

كاربردي بودن ايده، كمك به حل معضلات موجود در كشور، زود بازده بودن، وجود دانش فني و منابع و امكانات مور نياز در داخل كشور ،بازده اقتصادي بالا و تكميل بودن زنجيره علم تابازار درايده پيشنهادي از جمله معيارهاي انتخاب ايده برتر است.

تاكنون تعداد ‪ ۲۱۰‬ايده در سايت ايده پردازي ثبت شده است كه با توجه به هماهنگي‌هاي صورت گرفته با دبيرخانه ستاد ويژه توسعه فناوري نانو افرادي كه ايده‌هاي برتر در سايت ثبت كرده باشند مي‌توانند ايده‌هاي خود را در ‪۲‬ تا‪ ۳‬صفحه تنظيم كرده و با آدرس ايميل ‪ nanoidea.ir@gmail.com‬ارسال نمانيد.

ايده‌هاي ارسالي پس از بررسي و تاييد توسط ستاد ويژه توسعه فناوري نانو به صندوق حمايت از پژوهشگران و يا در صورت داشت قلبليت تجاري شدن به موسسه نخبگان معرفي مي‌شوند.

كساني كه پيشنهادهايي در زمينه بهبود كيفيت و اطلاع رساني سايت دارند مي توانند پيشنهادات خود را به آدرس ‪ nanoidea.ir@gmail.com‬ارسال نمايند.


دسته ها :
يکشنبه اول 5 1385
X