دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 85326
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

Regedit

با تایپ این کلمه در قسمت اجرای یک برنامه از منوی استارت،رجیستری ویندوز باز می شود و با استفاده از آن می توانید قسمتهای مختلف ویندوز را بنا به سلیقه و خواست و مهارت خود تغییر دهید.متذکر می شویم در رجیستری چیزی را که نمی دانید خذف نکنید یا تغییری در آن ندهید.

Cmd

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت محیط سیستم عامل داس روبروی شما ظاهر می شود و می توانید فرمانهای خود را برای این سیستم عامل تایپ نمایید.

Perfmon

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت برنامه سیستم مانیتور اجرا می شود و در آن جزئیاتی در مورد فضای اشغال شده از رم و یا مقدار بازدهی سی پی یو و همچنین مقدار اطلاعات خوانده شده از هارد را برای شما به صورت نمودار بیان می کند.

Sysedit

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت ویرایشگر فایلهای سیستمی اجرا می شود و می توانید آنها را ویرایش نمائید.متذکر می شویم در صورت تغییرات اشتباه ممکن است سیستم شما بالا نیاید.

FireWall

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت می توانید دیوار آتش ویندوز خود را فعال و یا غیر فعال کنید.فعال بودن دیوار آتش برای امنیت در شبکه و نیز جلوگیری از ورود هکرها به سیستم شما بسیار مؤثر است.

drwtsn32

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت برنامه دکتر واتسون اجرا می شود.این برنامه در گزارش و همچنین عیب یابی مشکلات نرم افزاری بسیار مفید می باشد.

Ntbackup

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت برنامه گرفتن نسخه پشتیبان بر روی سیستم شما اجرا شده و می توانید از سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه نمائید.

diskmgmt

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت برنامه مدیریت دیسک شما اجرا شده و می توانید با استفاده از آن دیسک سخت خود را مدیریت نمائید و یا هریک از پارتیشنها را حذف نمائید.

Devmgmt

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت می توانید سخت افزار های نصب شده بر روی سیستم خود را بازبینی نمائید و یا هریک از آنها را حذف با نصب کنید.

Educedit

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت می توانید یک کاراکتر بسازید و یا یک کاراکتر را ویرایش نمائید.

Services

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت می توانید یکی از سرویسهای ویندوز را لغو نمائید یا یک سرویس جدید به آن اضافه کنید.

Msconfig

با تایپ این دستور در قسمت اجرای منوی استارت می توانید نرم افزارهایی را که در هنگام بالا آمدن سیستم بر روی سینی ویندوزsystem tray)) قرار می گیرند غیر فعال کنید.


دسته ها :
سه شنبه سیم 3 1385
X