دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 113193
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

شركت مايكروسافت كه تنها چند روز قبل يك ابزار كوچك به نام "پرايوت فلدر" را جهت دانلود و نصب در "ويندوز اكس‌پي" در وب سايت خود قرار داده بود، هم‌اكنون در پي انتقادات مطرح شده اين ابزار را حذف كرده‌است.

به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌مگزين"، دانلود و نصب اين ابزار يك پوشه(فلدر) رمزدار در دسكتاپ رايانه ايجاد مي‌كرد كه كاربر اصلي رايانه مي‌توانست براي آن اسم رمز تعيين كرده و اطلاعات محرمانه خود را در آن قرار دهد كه تمامي اين اطلاعات به صورت رمزدار و كد بندي شده درون پوشه جاي مي‌گرفتند.

درحال حاضر كاربران ديگر نمي‌توانند ابزار ياد شده را از وب سايت مايكروسافت دانلود كنند و شركت مايكروسافت علت اين امر را برخي انتقادهاي انجام گرفته از پوشه رمزدار اين شركت، اعلام كرده‌است.

منتقدان پس از انتشار اين ابزار اعلام كردند چنانچه كاربر اسم‌رمز تعيين شده براي پوشه را فراموش كند، براي هميشه اطلاعات جاي‌گرفته در اين پوشه را از دست مي‌دهد و شركت مايكروسافت نيز هيچ امكاناتي را براي كمك به افرادي كه اسم رمز خود را فراموش كرده بودند، در نظر نگرفته بود.

مايكروسافت هدف از افزودن زيرشاخه رمزدار به "ويندوز اكس‌پي" را حفاظت از اطلاعات محرمانه آن دسته از كاربراني ذكر كرده بود كه رايانه آنها توسط دوستان، همكاران ساير اعضاي خانواده و يا افراد غريبه مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

پوشه رمزدار شركت مايكروسافت تنها در نگارشهاي اصيل و غير كپي شده "ويندوز اكس‌پي" قابل نصب بود.

اين درحالي است كه هم‌اكنون نيز تمامي كاربران "ويندوز اكس‌پي" مي‌توانند با رايت كليك كردن روي هر پوشه و انتخاب گزينه "‪and security‬ ‪ "sharing‬براي پوشه‌هاي مورد نظر خود در سيستم‌عامل "ويندوز" اسم رمز تعيين كرده و اطلاعات موجود در آنها را از دسترسي افراد غريبه به دور نگاه دارند.


دسته ها :
دوشنبه بیست و ششم 4 1385
X